W 2022 roku ponownie przyznano Diamenty Forbesa dla najszybciej rozwijających się polskich firm. Aż 708 diamentowych firm znajduje się na Śląsku, co daje temu województwu trzecie miejsce. A jak wypadł Rybnik i jego najbliższe okolice? Sprawdźmy!

Gdzie szukać pracy w Rybniku?

Najczęściej jako pierwsza myśl, do głowy przychodzą internetowe portale z ofertami pracy. Obecnie jest to najwygodniejszy i najszybszy sposób na poszukiwanie zatrudnienia. Dzięki rozbudowanym, wewnętrznym wyszukiwarkom opublikowane oferty pracy można filtrować według miasta, stanowiska, branży, konkretnej firmy, a nawet dzielnicy. Przykłady takich portali można mnożyć. Jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych jest GoWork.pl – gdzie sprawdzisz również opinie o pracodawcy i przeczytasz wiele ciekawych artykułów branżowych.

Innym sposobem jest przejrzenie ogłoszeń, które są dostępne na stronie internetowej lokalnego urzędu pracy. Można też skierować swoją uwagę bezpośrednio na wybraną firmę i tam poszukać zakładki kariera. Poniżej znajdziesz listę największych firm w Rybniku, które są również największymi pracodawcami.

Eko-Okna S.A.

Eko-Okna S.A. jest firmą z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Sprzedaż wyprodukowanych tutaj okien i drzwi została rozszerzona już na 35 krajów z całego świata. Przedsiębiorstwo jednak wciąż się rozwija, poszerzając swój asortyment i otwierając nowe linie produkcyjnie. Aktualnie zatrudnionych jest tutaj ponad 7 tysięcy pracowników. Co ważne, przeważająca większość z nich zamieszcza pozytywne opinie o swoim pracodawcy. Zatrudnieni chwalą warunki zatrudnienia, płacę adekwatną do wyników i bogaty pakiet socjalny. 

Classen Floor Systems Sp. z o.o.

Firma Classen powstała w 1963 roku i swoją główną siedzibę ma w Niemczech, natomiast w Polsce swój zakład produkcyjny ma w Zwonowicach koło Rybnika. Pracę znalazło tu już ponad 500 osób. Przedsiębiorstwo może się pochwalić jedną z największych fabryk podłóg na świecie. Polska część odpowiada za produkcję elementów na środkowo-wschodni rynek europejski.

H.B. Crab Sp.j.

Na 11 miejscu na liście regionalnej oraz 116 na liście ogólnopolskiej znalazła się firma H.B. Crab Sp.j., mająca swoją siedzibę w Rybniku. Jest ona w posiadaniu sieci stacji benzynowych i stacji obsługi. W 2020 roku zysk netto spółki wyniósł 25 240 00 złotych. 

TOKAI COBEX Polska. Sp. z o.o.

Kolejna firma w tym zestawieniu ma swoją siedzibę w Raciborzu niedaleko Rybnika i zajmuje się wytwarzaniem produktu ściernego. Jest to dosyć młoda spółka, powstała bowiem 26 kwietnia 2018 roku. Obecnie zatrudnia około 750 osób. 

Tenneco Automotive Polska Sp. z o.o.

Tenneco jest jednym z wiodących światowych projektantów, producentów i dystrybutorów produktów motoryzacyjnych dla klientów. W roku 2021 spółka osiągnęła zyski w wysokości 18 miliardów dolarów, a na całym świecie liczba zatrudnionych pracowników (w ponad 260 lokalizacjach) wyniosła 71 000. Firma może pochwalić się dostarczaniem rozwiązań technologicznych dla zróżnicowanych rynków światowych, w tym pojazdów lekkich, ciężarówek użytkowych, pojazdów terenowych, przemysłowych i motorów sportowych. 

Martex Sp. z o.o.

Firma MARTEX także ma swoją siedzibę w Rybniku. Działa na rynku już od 1992 roku, a  specjalizuje się w sprzedaży części zamiennych do samochodów ciężarowych, naczep, przyczep oraz autobusów. W związku z wysokim zapotrzebowaniem na te artykuły spółka ma 34 oddziały zlokalizowane na terenie całej Polski. 

Extral Sp. z o.o.

Extral jest znajdującą się w Żorach prasownią aluminium o szerokim zastosowaniu usług dodatkowych. Od stycznia 2009 produkuje kształtowniki aluminiowe sprzedawane klientom z całej Europy. Aby się tutaj zatrudnić, trzeba sprostać dosyć wysokim wymaganiom i wykazać się zaangażowaniem w okresie próbnym. W zamian spółka proponuje atrakcyjny pakiet benefitów zarówno dla pracowników, jak i ich dzieci. W tej chwili pracuje w niej 330 osób, ale można założyć, że zapotrzebowanie będzie się zwiększać. 

Mokate Sp. z o.o.

Produkcją kawy Capuccino i zabielaczy zajmuje się Mokate Sp. z o.o. To jedna z niewielu polskich firm, która może się pochwalić wielopokoleniową tradycją, gdyż jej początki sięgają 1900 roku! Dziś Mokate słynie z dynamicznego eksportu, innowacyjnych produktów i skutecznej walki o konsumenta na całym świecie. Przedsiębiorstwo jednocześnie nadal stawia na rodzinną atmosferę. Rodzina Mokryszy (założycieli) jest w posiadaniu 3 zakładów produkcyjnych, zatrudniających ponad 1500 pracowników. 

Zobacz również: Młodzieżowa Rada Miasta – co warto wiedzieć? | Najwięksi pracodawcy w Rybniku

Eko sp. j.

Eko sp. j. zajmuje się utrzymaniem czystości w gminach oraz sprzedażą kontenerów i worków na gruz. Firma w 2020 roku odnotowała zysk netto 7 460 000 złotych. Dzięki temu uplasowała się na 28 miejscu na liście regionalnej Diamentów Forbesa.

ECOL sp. z o.o.

Na 92 miejscu listy regionalnej znalazła się spółka Ecol. Jest to krajowy lider w zakresie kompleksowych rozwiązań wspomagających aktywne utrzymanie ruchu. W ofercie firmy znajduje się nowoczesny serwis olejowo-smarowniczy, wyspecjalizowane usługi czyszczenia i płukania układów olejowych turbozespołów oraz usługi czyszczenia hydrodynamicznego, chemicznego, strumieniowo-ściernego i wybuchowego instalacji przemysłowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szlak orlich gniazd Previous post Szlak Orlich Gniazd – najdłuższy szlak turystyczny w Polsce!
młodzieżowa rada miasta Next post Młodzieżowa Rada Miasta – historia, przykłady i zakres kompetencji