Rybnik jest jednym z chętniej odwiedzanych przez turystów miast na Śląsku. Nic dziwnego, że bez trudu możemy znaleźć tu także dobre kawiarnie, a co jakiś czas otwierają się nowe, godne polecenia lokale. Co obecnie jest na topie? Sprawdźmy!

#Kawiarnia i cukiernia Lili Caffe

Jak zapewniają właściciele tego miejsca, Lili Caffe to coś znacznie więcej niż tylko kawiarnia. To tak naprawdę jest to centrum spotkań przy kawie i domowych wypiekach. Jest to też idealne miejsce na krótką kawową przerwę. Warto do kawiarni przyjść z całą rodziną, ponieważ serwowane są również wyśmienite lody.

Wnętrze lokalu urządzono w nowoczesnym, eleganckim stylu. Taki wystrój sprzyja zarówno spotkaniom biznesowym, jak i spokojnej zadumie i wypoczynkowi. Co jest tajemnicą sukcesu Lili Caffe?

Z pewnością kryje się ona w autorskich przepisach na ciasta i torty, i dużym wyborze lodów. Warto też wspomnieć o profesjonalnej, miłej obsłudze, która chętnie pomoże w doborze odpowiednich dla każdego gościa napojów i deserów. Oprócz tego możemy wpaść do kawiarni na pyszne śniadania, przekąski i pełne witamin napoje.

Przeczytaj też: Kiedy należy wykonać badania kontrolne po L4? | Najwięksi pracodawcy w Rybniku

#Pianka Cafe

Kawiarnia o nazwie Pianka Cafe to miejsce stworzone dla osób szukających szybkiej regeneracji przy filiżance aromatycznej kawy. Poza tym nadrzędnym napojem, możemy posmakować także świeżych i naturalnych wypieków. Sam klimat miejsca sprzyja rozmowom oraz pracy.

W ofercie dostępne są:

  • Kawa Bristot Tiziano (85% Arabica/ 15% Robusta), charakteryzująca się balansem kwasowości, goryczki i nutą słodyczy;
  • Torty i desery;
  • Lody produkcji własnej.

Jeśli nie mamy czasu na dłuższe zatrzymanie w lokalu, wszystkie produkty oferowane są także w wersji na wynos.

#Klubokawiarnia Żółty Młynek

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć klubokawiarni Żółty Młynek, która niemal co roku zgarnia nagrody za swoją działalność. Możemy tu spędzić czas w gronie przyjaciół lub rodziny przy aromatycznej włoskiej kawie, domowych ciastach czy rzemieślniczych lodach własnej produkcji. Oprócz tego w menu znajdują się desery, przekąski i pożywne kanapki.

Lokal wyróżnia się także tym, że na miejscu dostępny jest szeroki wybór gier planszowych, które z pewnością umilą wspólne chwile. Co więcej, spotkać się tu możemy na podróżniczych spotkaniach i koncertach!

Niedawno odbywały się tutaj także warsztaty florystyczne oraz Recital Wokalny pod nazwą Kawa&Jazz.

#Kawiarnia Silesija

Kawiarnia Silesija znajduje się w dzielnicy Paruszowiec-Piaski. Na ścianach lokalu umieszczono białe, emaliowane pokrywki garnków z Huty Silesia. Są tutaj też pomarańczowe elementy, które w założeniu mają nawiązywać do cegły, czyli do familoków Paruszowca-Piasków.

Właściciele kawiarni przyjęli, że chcą stworzyć takie miejsce w mieście, gdzie można będzie napić się nie tylko dobrej kawy, czy zjeść pyszne ciasto, ale też zorganizować interesujące dla mieszkańców wydarzenia. W planach są spotkania kulturalne w kameralnym gronie oraz mini koncerty. W sezonie letnim oraz w cieplejsze dni wiosny i jesieni organizowane są także zajęcia na trawie, przygotowane głównie z myślą o dzieciach.

Na ścianach lokalu Silesija nieprzypadkowo znalazły się fotografie dzieci wykonane w ramach projektu „Paruszowiec oczami dzieci”.

#Secesja Cafe

Kolejnym wspaniałym miejscem w Rybniku jest kawiarnia Secesja. Warto przyjrzeć się jej historii: około roku 1910 Jerzy Nowak Senior budował w Rybniku okazałą dwupiętrową kamienicę. Europa weszła wtedy w okres rozwoju secesji, czyli stylu m.in. w architekturze, który wyróżniał się jednością i integracją z różnych dziedzin sztuki. Zewnętrzny wystrój budynku miał się komponować z wystrojem wnętrza. Wspomniana secesyjna kamienica Jerzego Nowaka przetrwała do dziś, a w miejscu tym powstała bardzo klimatyczna kawiarnia.

W menu do wyboru jest tradycyjna kawa parzona oraz kilka wariacji na temat tego napoju. Dostępne są również smakowite ciasta i desery.

#Kawiarnia Monika

Rodowici mieszkańcy Chwałowic, jednej z dzielnic Rybnika, z pewnością poleciliby nam także wstąpienie do kawiarni i restauracji prowadzonej przez Monikę Roskosz. Możemy tutaj wstąpić na romantyczną kawę, ale jesteśmy zachęcani także do skosztowania innych specjałów oraz zorganizowania imprez okolicznościowych.

W lokalu znajduje się sala restauracyjna, mała sala kawiarniana oraz miejsce na grilla. Wokół budynku można się też zrelaksować wśród licznej roślinności. Właściciele kawiarni i restauracji Monika zadbali o to, by była ona dobrym miejscem do spotkań rodzinnych i biznesowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

przedszkole montessori Previous post Przedszkole Montessori – jak działa? Czy warto?
trzy wzgorza Next post Trzy Wzgórza – Rodzinny Park Rozrywki w Wodzisławiu