Jesteśmy pewni, że konkurs podobnie jak w poprzednich latach stworzy możliwość do zaprezentowania ciekawych sylwetek wolontariuszy, wyjątkowych akcji wolontarystycznych, podzielenia się swoimi refleksjami na temat tej formy działalności.

Promocja działań wolontarystycznych zwłaszcza na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością służyć powinna utrwalaniu jej znaczenia we współczesnym, świecie, przyczynić się do zwiększania społecznych motywacji do działań na rzecz innych, włączania się w proces tworzenia, a tym samym decydowania o otaczającej nas rzeczywistości.

Serdecznie zapraszamy wszystkich wolontariuszy, instytucje organizujące pracę wolontariuszy, osoby i placówki korzystające z ich pomocy, a szczególnie tych zaangażowanych na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Termin nadsyłania zgłoszeń kandydatów upływa dnia 30 listopada 2014 r.

Decyduje data wpłynięcia zgłoszenia do Organizatora konkursu.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na uroczystej III Rybnickiej Gali Wolontariatu dnia 09.12.2014r. w Domu Kultury w Boguszowicach.

Oprawę artystyczną zapewni rybnicki artysta Damian Maliszewski

 wraz z muzykami znanych polskich zespołów.

Kandydatów do konkursu należy zgłaszać (po zapoznaniu się z Regulaminem Konkursu) listownie lub osobiście na adres: Środowiskowy Dom Samopomocy 44-200  Rybnik, ul. Karłowicza 48, lub pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..  z dopiskiem KONKURS

Zgłoszeń do konkursu dokonywać należy na załączonym formularzu. (można pobrać ze strony internetowej : www.oligos.pl zakładka „Wolontariat”).

Zgłaszać można od jednego do pięciu kandydatów. Dla każdego kandydata należy wypełnić formularz.

III Rybnicka Gala Wolontariatu jest współfinansowana z budżetu Miasta Rybnika

oraz Stowarzyszenia OLIGOS